Корисні поради для гарного зору
Гарний зір важливо для функціонування організму, рухової активності та загального самопочуття. Погіршення зору найчастіше вважається неминучим наслідком старіння. Тим не менш, дотримання низки рекомендацій допоможе вам змінити звичний спосіб життя і зберегти зір.
Скорочення часу, проведеного перед екраном. Технології стали невід'ємною частиною нашої особистої та професійної життя. Ви можете виявити, що проводите все більше і більше часу, втупившись в екран електронного пристрою – смартфона, комп'ютера і т. п. Несприятливі наслідки тривалого перегляду інформації на екрані стали настільки поширеними, що у цього стану з'явилося власне назва: синдром комп'ютерного зору (синоніми: зорова втома/втома, зорова напруга, комп'ютерний зоровий синдром). Симптоми можуть включати відчуття сухості, печіння, сльозоточивості і подразнення в очах, а також головні болі, нечітке зір та підвищену фоточутливість.
Стратегії скорочення часу, проведеного за екраном
- Дотримуйтесь правило 20-20-20. Кожні 20 хвилин відводите погляд від екрану протягом 20 секунд дивіться на об'єкт, що знаходиться на відстані не менше 20 футів (6 метрів) від вас.
- Відстежуйте, скільки часу ви проводите за смартфоном або комп'ютером. Не вийде управляти часом просиджування перед екраном, якщо цей самий час не виміряти. Цілком імовірно, ви зможете скоротити час, проведений перед екраном, якщо будете приділяти менше уваги соцмереж, ігор і перегляду відео.
- Видаліть повідомлення про нетермінових речі. Повідомлення про кожній новини, кожному отриманому електронному листі або повідомлення в соціальних мережах дають привід зайвий раз подивитися на екран пристрою.
- Складіть графік роботи з електронною поштою. Призначте певний час для перевірки та відповідей на електронні листи, наприклад, протягом 30 хвилин після сніданку, обіду і вечері. Якщо ви візьмете під контроль листування по електронній пошті, швидше за все, вона перестане віднімати у вас так багато часу.
Зведіть до мінімуму наявність відблисків і розсіяного світла при перегляді екрану. Напруга очей може бути викликане надмірним освітленням, а також відбиттям на екрані. Спробуйте встановити антибликовий екран на монітор. Приберіть падає з вікна, сонячне світло: задерніте штори, закрийте жалюзі. Зменшіть яскравість внутрішнього освітлення: використовуйте менше лампочок або перейдіть на лампи зниженої яскравості.
Частіше моргайте. Як з'ясувалося, сидячи за комп'ютером, люди, як правило, моргають рідше — приблизно на третину рідше, ніж зазвичай. При тривалій відсутності моргання омиває око слізна рідина випаровується швидше, що призводить до сухості очей. Часте моргання дозволить зберегти необхідний рівень очей і уникнути сухості і роздратування.
Розташовуйте екран правильно. Очі повинні знаходитися на відстані 50-60 см від екрану комп'ютера, це дозволить знизити зорове навантаження. Слідкуйте за тим, щоб центр екрана комп'ютера розташовувався на рівні 10-20 см нижче рівня очей.
Носіть засоби захисту очей. Виходячи на вулицю, надягайте сонцезахисні окуляри. Вони не тільки допомагають блокувати потенційно шкідливе ультрафіолетове сонячне випромінювання, але і можуть захистити очі від висушують впливу вітру. Користуйтеся окулярами в басейні, щоб захистити очі від хлору. Захисні окуляри також слід надягати при роботі з небезпечними хімічними речовинами або при використанні обладнання для різання, механобработки, шліфування або зварювання, щоб запобігти потраплянню в очі осколків і бризок, що викликають садна рогівки або інші травми очей. Захист очей допоможе вберегти очі від травми при заняттях такими видами спорту, для яких характерна висока швидкість руху м'яча або тісний контакт з гравцями. Незайвою буде і захист очей від дорожнього сміття при їзді на велосипеді.
Регулярно займайтеся спортом. Вважається, що постійні фізичні навантаження знижують внутрішньоочний тиск – тиск рідини усередині ока. Як показало дослідження, випробовувані з глаукомою, які займалися швидкої 40-хвилинною ходьбою чотири рази на тиждень, змогли знизити внутрішньоочний тиск настільки, що їм більше не потрібно було приймати ліки.
Регулярно перевіряйте зір. Планова перевірка зору може допомогти виявити проблеми на ранній стадії. Згідно з рекомендаціями Національного інституту охорони праці, користувачі комп'ютерів повинні проходити обстеження очей один раз на рік.
Їжте здорову їжу, яка містить корисні для очей поживні речовини. Якщо немає можливості споживати достатню кількість продуктів, які містять поживні речовини, багато воліють приймати добавки, щоб задовольнити цю потребу. При виборі корисних для очей продуктів звертайте увагу на такі поживні речовини:
Омега-3
Жирные кислоты Омега-3 снижают риск синдрома сухого глаза. Рыбий жир является основным источником Омега-3. В частности, Омега-3 содержатся в лососе, сардинах и скумбрии.
Бета-каротин
Бета-каротин является прекурсором витамина A и важен для ночного зрения. Если вы курите или курили раньше, перед началом приема добавки с бета-каротином проконсультируйтесь с врачом, потому что бета-каротин в форме добавок связывают с повышенным риском развития рака. Пищевые источники бета-каротина включают капусту, морковь, тыкву, абрикосы и батат.
Витамин C
Як показали дослідження,вітамін C знижує ризик розвитку катаракти. Вітамін С міститься в ягодах, цитрусових, брокколі та томатах.
Вітамін E
Вітамін E відстрочити утворення катаракти. Вітамін Е міститься в горіхах, бобових і зародках пшениці.
Лютеїн і зеаксантин
Лютеїн і зеаксантин – це рослинні пігменти, які допомагають запобігти розвиток катаракти і знизити ризик вікової макулярної дегенерації. Основні харчові джерела лютеїну і зеаксантину – горох, шпинат, брокколі, білокачанна і брюссельська капуста.
- 5 причин, чому ваша дитина потребує мультивітамінахКожен батько хоче всього самого кращого для здоров'я своєї дитини, і здорове, збалансоване харчування є необхідним для росту і розвитку. Але давайте будемо чесними ... як багато дітей дійсно харчуються так кожен день, якщо коли-небудь?